Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Tarptautiniai miško genetinio monitoringo kursai Miškų institute

Tarptautiniai miško genetinio monitoringo kursai Miškų institute

Miško genetinio monitoringo kursai

2022 m. liepos 5–7 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institute vyko tarptautiniai miško genetinio monitoringo kursai, finansuoti COST veiklos CA18201 ConservePlants lėšomis. Kursuose paskaitas skaitė prof. Filippos Aravanopoulos iš Salonikų Aristotelio universiteto (Graikija), prof. Om Rajora iš Naujojo Brunsviko universiteto (Kanada), prof. Darius Danusevičius iš Vytauto Didžiojo universiteto (Lietuva), dr. Darius Kavaliauskas iš Bavarijos Miškų genetikos tarnybos (Vokietija).

Kursai vyko hibridiniu būdu. Lietuvoje paskaitų klausėsi ir praktiniame užsiėmime miške dalyvavo 30 dalyvių. 24 dalyviai buvo iš 12 šalių: Albanijos, Estijos, Prancūzijos, Graikijos, Izraelio, Italijos, Šiaurės Makedonijos, Serbijos, Ispanijos, Nyderlandų, Turkijos ir Lietuvos. Virtualiai kursuose dalyvavo dar 10 dalyvių iš Ukrainos, Etiopijos, Ispanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Turkijos, Serbijos, Šveicarijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Renginio dalyviams sveikinimo žodį tarė LAMMC direktorius dr. Gintaras Brazauskas ir COST ConservePlants veiklos vadovė dr. Živa Fiser iš Slovėnijos. Kursų metu dalyviai išklausė paskaitas apie Miškų genetinio monitoringo koncepciją; pagrindinius populiacijų genetikos principus ir jų taikymą miškų genetiniam monitoringui; genetinius rodiklius ir indikatorius, naudojamus atliekant miško medžių genetinį monitoringą; medynų erdvinę struktūrą ir jos įtaką genetinei įvairovei; kaip miško priežiūra ir atliekami medynų formavimo darbai lemia jų genetinę įvairovę ir išsidėstymą medynuose. Pristatyti genominiai metodai, kurie gali būti pritaikomi miškų genetiniam monitoringui. Taip pat buvo pateikti Vokietijoje ir Lietuvoje vykdomų miško genetinio monitoringo programų rezultatai, Kanadoje atliktų ilgalaikių tyrimų rezultatai.

Viena kursų diena buvo skirta praktiniams užsiėmimams miške. Renginio dalyviai vyko į Dzirmiškio sėklinį medyną, esantį Vidzgirio botaniniame draustinyje, kur praktiškai pritaikė paskaitų metu gautas žinias ir įsteigė ąžuolo genetinio monitoringo barelį.

Kursų dalyviai Miškų institute

Renginio dalyvius sveikina dr. Živa Fiser

En