Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Doktorantės A. Kupčinskienės stažuotė Latvijos universitete

Doktorantės A. Kupčinskienės stažuotė Latvijos universitete

2023 m. balandžio 24 – gegužės 7 d. LAMMC SDI Augalų fiziologijos laboratorijos doktorantė Asta Kupčinskienė stažavosi Latvijos universiteto Gyvybės mokslų ir technologijos fakulteto Augalų biologijos laboratorijoje Jelgavoje.

Stažuotės tikslas – „Agrihorts“ institute išmokti dirbti su hiperspektrine kamera (SPECIM IQ), kuri naudojama siekiant nustatyti pirmuosius infekcijos simptomus ant augalo ankstyvojoje užsikrėtimo stadijoje. Daržininkystės instituto Augalų patologijos ir entomologijos skyriaus Molekulinėje laboratorijoje Dobelėje praktikuotasi, kaip atlikti patogeninių grybų DNR ekstrakcijas pagal „DNeasy Plant Handbook“ (QIAGEN, 2006) protokolą.

Jelgavoje Latvijos universiteto Gyvybės mokslų ir technologijos fakulteto Augalų biologijos laboratorijos prof. dr. Biruta Bankina ir asistentė Lilija Dučkena supažindino su kolegomis, parodė, kokiomis sąlygomis saugomos patogeninių grybų kolekcijos, kaip atrodo kasdienis darbas laboratorijoje. Rygoje prof. dr. Janis Gailis supažindino su Latvijos biomedicinos tyrimų ir studijų centro struktūra, atliekamų mokslinių tyrimų kryptimis.

Stažuotė leido geriau susipažinti su universiteto veikla, laboratorijų darbo specifika, tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybėmis ir iššūkiais.

En