Rugpjūčio 26–30 d. LAMMC Žemdirbystės instituto mokslininkės dr. Aušra Arlauskienė ir dr. Lina Šarūnaitė dalyvavo 18-ajame Europos agronomų sąjungos kongrese, kuris vyko Reno mieste, Prancūzijoje. Renginio „Atsparios ateities sinergija: nuo žinių iki veiksmų / Synergies for a resilient future: from knowledge to action“ tikslas – paskatinti žemės ūkio sistemų pokyčius per sinergijas: technologijų, disciplinų, trumpalaikių bei ilgalaikių tikslų ir tarp mokslininkų, ūkininkų bei visuomenės. Kiekvienai šių sinergijų buvo skirtas plenarinis pranešimas ir skaityti pranešimai keturiose paralelinėse sesijose.
Kongrese dalyvavo daugiau kaip 300 delegatų iš įvairių pasaulio šalių. Mokslininkai pristatė technologijas, padedančias spręsti aplinkosaugos ir ekonomines problemas, siekiant taupiai naudoti išteklius neprarandant derliaus. Nemažai pranešimų buvo skirta dirvožemio ir augalų sąsajoms su gamta. Pranešėjų dėmesio centre buvo augalų ekologinės sąveikos, augalų ir mikroorganizmų sąveika, trąšų ir pesticidų naudojimo mažinimo galimybės. Taip pat skaityti pranešimai apie augalų augimo, derliaus formavimosi skirtingomis sąlygomis modeliavimą. Kitų disciplinų tyrėjai pateikė pranešimus apie novatoriškus klimato kaitos, kompromisų ir interesų konfliktų sprendimų būdus.
LAMMC mokslininkės pristatė pranešimą „Effect of sown flower margins on pollinators, crop productivity and soil properties in intensive agriculture / Žydinčių augalų juostų įtaka apdulkintojams, pasėlių produktyvumui ir dirvožemio savybėms intensyviame žemės ūkyje“. Kongreso išvažiuojamoje sesijoje dalyviams buvo pristatyta Zone Atelier Armorique – nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS) – sertifikuota tyrimų sistema, kuria siekiama vykdyti tarpdisciplininius aplinkos ir antroposistemų tyrimus.
Vizito mišriame ekologiniame ūkyje metu dalyviai sužinojo apie atliekamus tyrimus ir daugiafunkcinį vertinimą, atsižvelgiant į integruotą antžeminę ir požeminę biologinę įvairovę, augalininkystę, reguliavimo funkcijas ir socialinius bei ekonominius rodiklius.
Tik kongreso dalyviams atvėrė duris kosmetikos kompanijos Yves Rocher herbariumas – buvo pristatyti kai kurie bendradarbiavimo darbai, susiję su augalų bei mikroorganizmų sąveika, ir kaip pagalbiniai augalai (pvz., rugiagėlės) gali skatinti mikrobiotos įvairovę ir pakeisti žaliavos kokybę.
Taip pat buvo pristatyti ekologinio ūkininkavimo ir lauko pakraščių apsauginių juostų (gyvatvorių) reikšmė lauko ir kraštovaizdžio agrosistemos daugiafunkciškumui.