Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Renginiai

2024, rugsėjo
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Paroda „Agrovizija 2024“ subūrė ūkininkus, mokslininkus ir visus, besidominčius žemės ūkiu

Paroda „Agrovizija 2024“ subūrė ūkininkus, mokslininkus ir visus, besidominčius žemės ūkiu

Birželio 19–21 d. Akademijoje, Kėdainių rajone, šurmuliavo jau 14-oji žemės ūkio technologijų ir inovacijų paroda „Agrovizija 2024“. Joje buvo pristatytos naujausios žemės ūkio mokslo žinios ir sukurtos augalų veislės, inovatyvios auginimo technologijos ir moderniausia žemės ūkio technika.

Paroda sukvietė žemės ūkio sektoriaus profesionalus ir visus, norinčius sužinoti apie naujausias žemės ūkio technologijas, išvysti ateities sprendimus ir pasiklausti mokslininkų pranešimų. Joje pristatytos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios augalų veislės ir moderniausia technika.

Šiemet parodoje buvo galima apžiūrėti net 568 bandomuosius laukelius, aplankyti daugiau nei 30 stambesnių įmonių ekspozicijų ir stendų.

Be jau tradicinių šalies laukų augalų – žieminių ir vasarinių rapsų, kviečių bei miežių – buvo galima pamatyti ir retesnių augalų – burnočių, sorų, sorgų, dygminų. Lankytojams buvo pristatytos naujausios miglinių bei pupinių žolių ir javų veislės, šiais metais į parodos bandomuosius laukelius sugrįžo ir tradiciniai Lietuvos augalai linai.

Parodos tema – „Daugiau su mažiau“

Jau tradicija tapo parodos diskusijų forumas, kurio šiemetis šūkis „Daugiau su mažiau“ kvietė pasikalbėti apie ūkininkavimą Žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skaitmeninių sprendimų svarbą nepamirštant viso ūkininkavimo pagrindo – dirvožemio.

Parodos lankytojams buvo parengta gausi šviečiamoji programa, kuri nemažai dėmesio skyrė tarpiniams pasėliams ir dirvožemio atkūrimo priemonėms.

Per tris parodos dienas LAMMC mokslininkai iš viso surengė 15 seminarų ir suorganizavo 3 diskusijas. Jų metu buvo kalbama apie tai, kaip sukurti tvarias žemės ūkio sistemas, kuriose augalai, dirvožemio fauna ir mikroorganizmų įvairovė būtų pagrindiniai įrankiai siekiant mažinti maisto medžiagų nuostolius, ŠESD emisiją ir didinti anglies sekvestraciją. Kaip galimas sprendimas pasiūlyta agromiškininkystės praktika, kai sumedėję daugiamečiai augalai integruojami su žemės ūkio kultūromis.

LAMMC ekspozicija skirta bioįvairovės išsaugojimo tematikai

LAMMC ne tik kuriamos naujos augalų veislės, bet ir tiriamos įvairių augalų savybės. Siekiant išplėsti augalų biologinę įvairovę kintant klimatui, vis daugiau dėmesio skiriama pupiniams augalams. Parodos lankytojai galėjo pasiklausyti pranešimų apie netradicinių augalų – bolivinių balandų, avinžirnių ir kt. – auginimą ekologinėje sėjomainoje, pluoštinių kanapių naudojimą bioanglies gamybai. Taip pat buvo pristatytos naujausios braškių veislės, jutikliais pagrįstų technologijų panaudojimo augalų selekcijoje, sėklų rutuliukų (angl. seedballs), skirtų išdegusiems miško plotams atkurti, krevečių atliekų antrinio panaudojimo žemės ūkyje galimybės. Su plačiu atliekamų tyrimų spektru kvietė susipažinti Cheminių tyrimų laboratorijos kolektyvas. Prie tvarumo siekio prisideda ir Integruotos kenksmingųjų organizmų kontrolės (IKOK) sistema. Parodos lankytojams buvo pristatyta nauja IKOK sprendimų platforma, suteikianti prieigą prie įvairių sprendimų priėmimo sistemų ir meteorologinių duomenų visoje Europoje.

Parodos metu vyko seminarai apie bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų taikymą žemės ūkyje. Taigi, kiekvienas apsilankęs parodoje pagal savo interesus rado įdomių ir naudingų seminarų.

Jau tapo tradicija, kad parodos metu vyksta žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou), pagyvinantys parodą, jai suteikdami pramoginį atspalvį. Lankytojai turėjo progą pamatyti technikos galimybes įveikiant specialiai tam parengtą trasą. Parodoje vyko purkštuvų ir skutikų pasirodymai. Demonstracijų metu 5 įmonės, parodos dalyvės, pristatė savo naujausius purkštuvus ir skutikus.
Renginio tinklalapis: https://agrovizija.lt

En