Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Lauko diena apie tarpinių augalų svarbą posėliniams augalams

Lauko diena apie tarpinių augalų svarbą posėliniams augalams

2023 m. gegužės 11 d. LAMMC Vėžaičių filiale vyko lauko diena „Vasarinių javų sėjos ypatumai po skirtingais būdais įterptų tarpinių pasėlių“.

EIP projekto „Inovatyvios popjūtinio laikotarpio technologijos dirvožemiui atkurti“ vadovė dr. Lina Šarūnaitė pristatė projekto dalyvius, tikslą, uždavinius ir atliekamus darbus, išryškindama tarpinių augalų svarbą kitų metų posėliniams augalams.

Vėžaičių filialo vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Monika Vilkienė lauko dienos teorinėje dalyje perskaitė pranešimą apie dirvožemio biologinius procesus, mikroorganizmų svarbą dirvožemio tvarumui, sąsają su augalų produktyvumu, gamtosauginę ir praktinę svarbą žemės ūkyje. Dr. Regina Repšienė apžvelgė projekto pirmųjų metų rudens laikotarpio lauko ir laboratorinių tyrimų duomenis, gautus iš įvairių šalies vietovių. Pranešimo metu buvo pabrėžta, kad tarpinių augalų parodomieji tyrimai atliekami įvairiose vietovėse, smarkiai besiskiriančiose ir dirvožemio tipais, ir maisto medžiagų gausumu, todėl mineralinio azoto kiekiai skirtinguose dirvožemio sluoksniuose ir pačių tarpinių augalų antžeminės biomasės prieaugis labai įvairavo.

Projekto vykdytojai renginio dalyvius pakvietė į demonstracinį lauko bandymą, kuris vykdomas LAMMC Žemdirbystės instituto Vėžaičių filiale. Dr. Gintaras Šiaudinis susitikimo dalyviams pristatė įrengtą bandymą ir schemą, kuriame tradicine ir juostine sėjamosiomis yra pasėti vasariniai kviečiai po skirtingų tarpinių pasėlių mišinių.

Lauko dienos dalyviai aktyviai domėjosi tarpinių augalų sėjos, mišinių sudarymo ir įvairiais kitais žemės dirbimo klausimais.

En