Pradžia Lietuvos
Agrarinių ir miškų
Mokslų centras
En

Aktualios dirvožemio problemos aptartos EJP SOIL mokslo dienose

Aktualios dirvožemio problemos aptartos EJP SOIL mokslo dienose

Klimato kaita sufleruoja, kad žemės ūkyje būtina imtis priemonių prastėjančiai dirvožemio būklei pagerinti. Jis kenčia dėl intensyvaus naudojimo, nesaikingo tręšimo, erozijos, taršos ir kitų priežasčių.

Ką privalome padaryti šiandien, kad turėtume sveiką dirvožemį rytoj? Šis ir kiti svarbūs klausimai aptarti tarptautinio projekto „Tausojantis klimato atžvilgiu žemės ūkio paskirties dirvožemio valdymas“ (EJP SOIL) kasmetinėse mokslo dienose ir 5-ajame visuotiniame susirinkime birželio 10–14 dienomis Vilniuje. Detali programa

Renginio organizatoriai: EJP SOIL, LAMMC. Partneriai: Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Lietuvos mokslų akademija

Daugiau nei 260 mokslininkų iš 24 šalių susibūrė dėl svarbaus tikslo – pasiūlyti sprendimus žemės ūkyje naudojamų dirvožemių sveikai būklei užtikrinti. Tarptautinio renginio metu EJP SOIL konferencijoje kalbėta trimis pagrindinėmis dirvožemio temomis: anglies sekvestracija, dirvožemio sveikatos stebėsena ir tvarus dirvožemio valdymas. Buvo pristatyta 100 stendinių ir 200 žodinių pranešimų.

Renginio dalyviai taip pat lankėsi Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro eksperimentų laukuose, sužinojo apie LAMMC vykdomus mokslinius tyrimus. Vakarienės metu svečiams buvo pristatyti lietuvių tautiniai šokiai ir dainos, pasimokyta lietuvių liaudies šokių ir žaidimų.

Daugiau informacijos: apie renginį https://ejpsoil.eu/annual-science-days-2024; apie projektą https://ejpsoil.eu/ 

En